PFRON

„Oszczędność to umiejętność unikania zbędnych wydatków” – Seneka Młodszy

Wpłaty na PFRON

Każdy pracodawca zatrudniający powyżej 25 etatów w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i niezatrudniający 6% pracowników niepełnosprawnych jest zobowiązany do wpłat na PFRON. Wpłaty dokonuje się na podstawie deklaracji DEK-I-0. Średnia wpłata do PFRON za 1 niezatrudniony etat to ok 1977 zł.

Book Wpłaty na PFRON

Podatek od wpłat

Wpłaty do PFRON nie stanowią kosztów uzyskania przychodu (NKUP), dlatego odprowadzając je do Funduszu na podstawie deklaracji DEK-I-0 należy jeszcze zapłacić od nich podatek dochodowy.

Book Podatek od wpłat

Sprawdzenie DEK-I-0

Sprawdzimy deklaracje DEK-I-0 za ostatnie miesiące, czego efektem będzie wiedza jak poprawnie ustalać dane, wypełniać bezbłędnie deklaracje i jak przekierować strumień pieniędzy oddawanych do PFRON z korzyścią dla przedsiębiorstwa, bezpośrednio realizując cele PFRON i politykę Państwa. Możliwe jest też odzyskanie nadpłat na PFRON.

Book Sprawdzenie DEK-I-0

Obniż wpłaty

Dostarczymy profesjonalne usługi świadczone przez kompetentnych pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzięki czemu damy możliwość przekierowania pieniędzy oddawanych do PFRON na bezpośrednie wsparcie zatrudnienia, w zgodzie z celami istnienia PFRON i polityką Państwa.

Book Obniż wpłaty

Dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu przetwarzane są zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2014,1182). Administratorem danych jest Soroban Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z siedzibą w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 13A, 01-014 Warszawa. Dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu zbierane są w celu opracowania i udzielenia odpowiedzi na Państwa zgłoszenie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do podanych przez siebie danych oraz prawo do ich poprawiania.